Kenneth WedMore Lund

Kontaktpersoner i HMS

 

Har du spørgsmål til Historisk Motor Sport? Så kan du skrive eller ringe til en af vores kontaktpersoner. Vores kontaktpersoner har en brændende interesse for motorsport, og de kan uden tvivl besvare dine spørgsmål!

Mange af kontaktpersonerne er frivillige. Vi anbefaler derfor, at du ringer udenfor normal arbejdstid, eller sender en e-mail. Så venter vi hurtigt tilbage til dig.

ADMINISTRATION

Slåenbakken 6
DK-8600 Silkeborg

Uffe Madsen
Tlf. +45 4036 3175
Mail uffemgcc@gmail.com 

 

CVR-nr. 32603777

Privatlivspolitik for Historisk Motorsport Danmark 

 

Bank- og betalingsoplysninger

Historisk Motor Sport Danmark er ikke momspligtig.

CVR-nummer: 3260 3777

 

Bankkonto: Middelfart Sparekasse

Reg-nr. 9860 Kontonummer 0000261092.

IBAN-Kontonummer: DK8098600000261092

BIC-kode: MISPDK21

 

MobilePay nummer: 830939

Kontakt os

 

Jeg accepterer, at Historisk Motor Sport Danmark må bruge mine indtastede oplysninger til at kontakte mig i forbindelse med min henvendelse.

Bestyrelse

Bestyrelsesformand

Torben Nielsen

Tlf. +45 2443 0708
Mail churchill12@mail.dk

Bestyrelsesmedlem

Mogens Høj

Tlf. +45 6130 6710
Mail mvhoej@gmail.com

Bestyrelsesmedlem

Uffe Madsen

Tlf. +45 4036 3175
Mail Uffemgcc@gmail.com 

Bestyrelsesmedlem

Søren Duun

Tlf. +45 2174 6866
Mail Mail@laptime.dk

Bestyrelsesmedlem

Thomas Bakke Jacobsen

Tlf. +45 2099 2085
Mail Thbakke@hotmail.com

Bestyrelsesmedlem

Kia Witthøfft

Tlf. +45 2044 0108
Mail Kiawitt@sol.dk

Klasserepræsentanter i DASU

DASU-Klasserepræsentanter er kontaktpersoner for den enkelte klasse i historisk banesport. De er valgt af klassens deltagere, på banen, blandt alle DASU medlemmer. Deres fornemmeste opgave er at hjælpe klassens deltagere med råd og vejledning samt videreformidling af information til og fra klassens deltagere.

65 klassen

Torben Nielsen

Tlf. +45 2443 0708
Mail Churchill12@mail.dk

TC-GT Klassen

Henrik Carlsen

Tlf. +45 5115 7392
Mail Henca1318@outlook.dk

Lille 71 klassen

Villy Nielsen

Tlf. +45 25354911
Mail vn.mini66@outlook.com

Store 71 KLASSEN

Niels Jørgen Jørgensen

Tlf. +45 4027 2513
Mail Info@njauto.dk

76 til 90 klassen

Jakob Teil Hansen

Tlf. +45 5192 5218
Mail Jakobth@godmail.dk

Formel klassen

Peter Alsing

Tlf. +45 6166 6088
Mail peteralsingj@hotmail.com

Youngtimer

Keld Graabæk

Tlf. +45 2844 5420
Mail roendeautohandel@mail.dk

Baneløbsgruppen

HMS Baneløbsgruppen varetager klubbens aktivitet indenfor banesport. I samarbejde med bestyrelsen definerer de udviklingen for den historiske banesport i klubben. De arrangerer træningsdage og løb som selvstændige arrangementer eller i samarbejde med andre motorsportsklubber.

Formand - Baneløbsgruppen

Thomas Bakke Jacobsen

Tlf. +45 20 99 2085
Mail thbakke@hotmail.com

Medlem - Baneløbsgruppen

Mogens Høj

Tlf. +45 6130 6710
Mail Mvhoej@gmail.com

Medlem - Baneløbsgruppen

Ole Holst

Tlf. +45 2023 4116
Mail Ole@oleholst.com

Medlem - Baneløbsgruppen

Lene Høeberg-Hansen

Tlf. +45 2611 8409 - aften Tlf. +45 4818 8409
Mail Ihhdk@yahoo.dk

Medlem - Baneløbsgruppen

Jannik Sadolin

Tlf. +45 2099 2085
Mail Jannik.sadolin@gmail.com

Medlem - Baneløbsgruppen

Kia Witthøfft

Tlf. +45 2044 0108
Mail Kiawitt@sol.dk

Medlem - Baneløbsgruppen

Torben Nielsen

Tlf. +45 2443 0708
Mail Churchill12@mail.dk

Medlem - Baneløbsgruppen

Emilie Shirin Holmgaard

Tlf. +45 2834 6796
Mail Emilie.s.holmgaard@gmail.com

Medlem - Baneløbsgruppen

Henrik Carlsen

Tlf. +45 5115 7392
Mail Henca1318@outlook.dk

Medlem - Baneløbsgruppen

Troels Kock Nielsen

Tlf. +45 2012 6556
Mail Troels@kocknielsen.dk

Hill Climb gruppen

HMS Hill Climb gruppen varetager klubbens aktivitet indenfor Hill Climb. I samarbejde med bestyrelsen definerer de udviklingen for Hill Climb i klubben. De arrangerer kursusdage og løb som selvstændige arrangementer eller i samarbejde med andre motorsportsklubber.

Formand - Hill Climb gruppen

Uffe Madsen

Tlf. +45 4036 3175
Mail Uffemgcc@gmail.com

Medlem - Hill Climb Gruppen

Liljan Conner

Tlf. +45 2239 3823
Mail Liljanconner@hotmail.dk

Medlem - Hill Climb Gruppen

Finn Kristensen

Tlf. +45 2113 3186
Mail F.kristensen@youmail.dk

Medlem - Hill Climb Gruppen

Kim Søgreen

Tlf. +45 2991 4787
Mail Kimsogreen1957@gmail.com

Medlem - Hill Climb Gruppen

Jeanette Søgreen

Tlf. +45 2991 4787
Mail Jeanetteaaris@gmail.com

Medlem - Hill Climb Gruppen

Jonna Spottog Rasmussen

Tlf. +45 5189 8323
Mail Jo.johnsen@live.dk

Medlem - Hill Climb Gruppen

Ole Spottog Rasmussen

Tlf. +45 4019 7954
Mail Osr@live.dk

Administration

Webmaster

Sidsel Reitz Krarup

Tlf. +45 2441 8024
Mail sidselkrarup@hotmail.com

Medlemsregistrering

Uffe Madsen

Tlf. +45 4036 3175
Mail Uffemgcc@gmail.com

Koordinator officials

Emilie Shirin Holmgaard

Tlf. +45 2834 6796
Mail Emilie.s.holmgaard@gmail.com

Startnumre historisk

Ole Holst

Tlf. +45 2023 4116
Mail ole@oleholst.com

Startnumre Youngtimer

Tommy Dam Kiefer

Tlf. +45 2230 4081
Mail Tdk@oestblik-vvs.dk

Startnumre Hill Climb

Finn Kristensen

Tlf. +45 2113 3186 
Mail f.kristensen@youmail.dk